Zużyty telefon komórkowy – co możesz z nim zrobić?

Gdy telefon komórkowy nie jest już potrzebny, zwykle trafia do szuflady. Można jednak pozbyć się go na różne sposoby – jaki będzie najlepszy?

Wiele osób zostawia zużyte, a nawet zniszczone telefony komórkowe w domu, wiedząc, że nigdy z nich nie skorzystają. Aby telefon nie zagracał szuflad, nie należy wrzucać go do kosza na śmieci. Co można z nim zrobić? Do dyspozycji są obecnie różne metody, między innymi sprzedaż samodzielna, oddanie do elektrośmieci czy skup zużytych telefonów. Jaka będzie najlepsza?

 

Sprzedaż telefonu komórkowego – czy warto?

W wielu przypadkach sprzedaż telefonu pozwala na dodatkowy dochód. Dużo zależy jednak od posiadanego sprzętu oraz od jego parametrów technicznych i stanu.

 

Gdy sprzęt jest nowszy i należy do marek popularnych wśród użytkowników, w takim przypadku można otrzymać za niego atrakcyjną sumę. Ogłoszenie można wystawić wtedy we własnym zakresie na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze można sprzedać telefon komórkowy tą metodą. Gdy będzie on starszy, podniszczony, mało popularny, wtedy nie będzie on cieszył się powodzeniem.

 

Wyrzucenie telefonu do elektrośmieci

Telefon komórkowy powinien być wyrzucony do elektrośmieci, czyli nie można umieszczać go w zwykłym koszu na śmieci czy w koszu na tworzywa i metale. Urządzenia elektroniczne mogą być odpowiednio przetworzone, dlatego należy przekazać je do odpowiedniej firmy, która zajmuje się ich zbiórką.

 

Elektrośmieci można przekazać między innymi w punktach PSZOK, ale również w sklepach z elektroniką, podczas różnych akcji poświęconych odbiorowi odpadów czy też podczas zbiórek spod domów organizowanych w wielu miejscowościach.

 

To zatem prosty i szybki sposób, aby pozbyć się niepotrzebnych telefonów oraz innego sprzętu elektronicznego, który zalega w domu. Trafi on wtedy do odpowiedniej firmy, która może go zutylizować.

 

Skup zużytych telefonów komórkowych

Innym sposobem na pozbycie się niepotrzebnego sprzętu jest skup zużytych telefonów. Takie firmy działają obecnie w wielu miejscowościach w kraju i również przyjmują telefony dostarczane przez klientów. Takie usługi oferuje między innymi firma https://geomar.net.pl.

 

Wybierając skup zużytych telefonów, można nie tylko pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, ale również można zarobić na jego sprzedaży. Cena będzie zależała przede wszystkim od tego, jaki model telefonu ma być przekazany do skupu. Najwięcej można uzyskać za telefony, które są nowsze i mają dobry stan techniczny. Dodatkowo cenę w skupie podwyższają oryginalne akcesoria dołączone do telefonu i jego oryginalne opakowanie.

 

Sprzedaż telefonu w skupie może odbywać się stacjonarnie. Warto wtedy sprawdzić, gdzie skup zużytych telefonów prowadzi swoją działalność. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupów działających online, które zapewniają swoim klientom obsługę na odległość. Wtedy po telefon przyjeżdża kurier, więc nie trzeba również go samodzielnie nadawać. W przypadku skupów online można również sprawdzić orientacyjne ceny urządzeń przez internet.