Leczenie trądziku – kiedy warto udać się do lekarza?

Trądzik młodzieńczy, osób dorosłych, niemowląt czy trądzik różowaty – wyróżnia się różne typy trądziku. Kiedy należy udać się z nim do lekarza?

W określonych przypadkach trądzik wymaga udania się do lekarza, który będzie mógł zalecić właściwe postępowanie. Gdy chodzi o leczenie trądziku Kraków również umożliwia skorzystanie z pomocy sprawdzanych gabinetów. Zobacz, kiedy należy skorzystać z pomocy lekarza i jak wygląda wtedy leczenie zmian trądzikowych.

 

Do jakiego lekarza udać się z trądzikiem?

Lekarzem, który zajmuje się leczeniem trądziku, a także innych dolegliwości skórnych, jest dermatolog. Specjalizuje się on w dermatologii, czyli nauce medycznej skoncentrowanej na skórze oraz na paznokciach, włosach.

 

Gdy zatem pojawiają się problemy z trądzikiem, konieczne będzie udanie się do lekarza dermatologa. Z wizyty można skorzystać zarówno w ramach ubezpieczenia NFZ, jak i prywatnie.

 

Leczenie trądziku – kiedy udać się do dermatologa?

Wizyta u dermatologa z trądzikiem polecana jest przede wszystkim tym osobom, które nie mogą uzyskać oczekiwanych efektów domowymi metodami. Warto wtedy pomyśleć o wizycie u lekarza, ponieważ trądzik może mieć zróżnicowane przyczyny. Przykładowo może on wynikać z zaburzeń hormonalnych albo z infekcji bakteryjnej, dlatego konieczne będzie wdrożenie właściwego leczenia, by uzyskać poprawę.

 

Dermatologa warto odwiedzić też wtedy, gdy w przebiegu trądziku pojawiają się bolesne, duże zmiany na skórze, co może świadczyć o toczącym się procesie zapalnym.

 

Również z wizyty u dermatologa można skorzystać wtedy, gdy trądzik pozostawia po sobie nieestetyczne blizny potrądzikowe. W gabinetach dermatologicznych można skorzystać z zabiegów pozwalających na ich zmniejszenie.

 

Jak leczy się trądzik?

Istnieje wiele metod leczenia trądziku, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Najczęściej w leczeniu trądziku używane są poniższe metody:

 

  1. Kosmetyki przeciwtrądzikowe – dermatolog zaleci komplet kosmetyków pozwalających na złagodzenie zmian.
  2. Leki na receptę – stosowane są różne rodzaje leków, między innymi leki hormonalne, antybiotyki, a także leki zawierające pochodne witaminy A – retinoidy.
  3. Zabiegi – używane są głównie zabiegi dermatologiczne i medycyny estetycznej, na przykład zabiegi laserowe.

 

Nowoczesne leczenie trądziku Kraków – adresy gabinetów dermatologicznych oferujących usługi w ramach leczenia trądziku można znaleźć w internecie i natychmiast umówić się na wizytę.