Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Aby wyleczyć ząb w pełni, potrzebny może być zabieg endodontyczny. Leczenie kanałowe kraków zapewnia komfort i zadowalające efekty leczenia.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, inaczej nazywane endodoncją, polega na leczeniu infekcji, które opanowały głębokie struktury zęba. Jest to ostatni etap leczenia zachowawczego, który na celu ma leczenie zaawansowanej próchnicy, która zaatakowała głębokich struktur zęba. Wówczas, potrzebne jest specjalnie leczenie kanałowe, które składa się na parę etapów. Aby wykonać odpowiedni zabieg, potrzebne są do tego celu specjalistyczne narzędzia oraz bardzo dokładny mikroskop.

Leczenie przeprowadzane jest pod okiem profesjonalnego lekarza endodonty w gabinecie stomatologicznym. Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalnemu podejściu do pacjenta, każda osoba dostaje gwarancję najlepszych efektów wykonanego zabiegu. Leczenie kanałowe kraków https://stomatologiaswiatkowska.pl/leczenie-kanalowe/składa się z kilku bardzo ważnych etapów, które pozwolą na pełne wyleczenie zainfekowanego zęba.

Lekarz endodonta – kiedy należy się do niego zgłosić?

U pacjenta, który wymaga leczenia kanałowego, występuje parę charakterystycznych objawów. Każda osoba, która je u siebie zauważyła, powinna niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty, który pomoże w diagnozie oraz odpowiednim leczeniu. Zaawansowana próchnica, która dotarła do głębszych struktur zęba, może objawiać się między innymi bólem zęba, obrzękiem, uczuciem rozpierania wokół zęba, czy też nadwrażliwością na temperatury. Jeśli dana osoba boryka się z którymkolwiek z podanych objawów, należy zgłosić się do lekarza – mogą one świadczyć o stanie zapalnym miazgi zęba. Endodonta pomoże w pełnej diagnostyce, zweryfikowaniu przyczyny bólu oraz wyjaśni jakie dostępne środki leczenia czekają na pacjenta.

Leczenie endodontyczne – co po diagnozie?

Diagnoza choroby, pozwala na podjęcie dalszych kroków, które są niezbędne, aby w pełni wyleczyć zainfekowany ząb. Warto pamiętać, że leczenie musi nastąpić jak najszybciej. Wówczas, można uniknąć nieprzyjemnych skutków, w tym ekstrakcji zainfekowanego zęba.

Leczenie kanałowe, polega na usuwaniu tkanki objętej zakażeniem. Możliwe jest to poprzez zastosowanie specjalnych, precyzyjnych narzędzi. Pozwalają one na dotarcie do kanałów korzeniowych zęba, a następnie na usunięcie zainfekowanej tkanki. W zabiegu używa się specjalnego mikroskopu, którego użycie zapewnia pełną skuteczność leczenia. Daje on możliwość precyzyjnego oraz dokładnego przeprowadzenia całego zabiegu, co w leczeniu kanałowym jest podstawą. Aby zapewnić największą skuteczność, lekarz specjalista używa też specjalnego aparatu, który pozwala na ciągłe kontrolowanie procesu.

Kiedy wszystkie kanały zęba zostaną oczyszczone i dokładnie zdezynfekowane, można przystąpić do dalszych kroków. Wówczas, lekarz endodonta wypełnia wyczyszczone kanały specjalnymi, bezpiecznymi i trwałymi materiałami. Na końcu, ząb uzupełniany jest materiałami kompozytowymi. Leczenie kanałowe kraków, zapewnia najlepsze efekty leczenia oraz komfort podczas przeprowadzanego zabiegu.