Tunel aerodynamiczny – lataj jak ptak bez ograniczeń!

Szukasz ciekawego pomysły na wolny weekend? Nie boisz się latania? Pomyśl o skorzystaniu z tunelu aerodynamicznego! Wyjaśniamy, czym dokładnie są aerotunele, dla kogo są one przeznaczone i jaki jest koszt lotu. Rezerwację możesz wykonać jeszcze dzisiaj!

Tunel aerodynamiczny – jak działa tunel do lotów?

Pod pojęciem tunelu aerodynamicznego znajduje się rodzaj konstrukcji służącej do tworzenia warunków umożliwiających lot w powietrzu. Takie tunele zbudowane są z dużych wentylatorów, które rozpędzają powietrze do prędkości pozwalających unieść dorosłą osobę.

Tunele aerodynamiczne tworzą warunki podobne do swobodnego spadania, czyli spadania, które odbywa się bez żadnych ograniczeń, na przykład bez otwartego jeszcze spadochronu. Można wtedy wykonywać w nich różnorodne ewolucje w powietrzu, które określane są jako body flying.

Dzisiaj tunel aerodynamiczny w Warszawie jest jednym z najczęściej wybieranych tego typu tuneli w Polsce. Doskonała rozrywka, jaka czeka w nim na latających, powoduje, że to świetny sposób na przeżycie niesamowitej przygody – również bez żadnego szczególnego przygotowania!

Czy tunele aerodynamiczne są bezpieczne?

Konstrukcja tunelu aerodynamicznego zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Tego typu tunele są przeszklone i sterowane przez operatora, który cały czas czuwa nad tym,

co dzieje się w środku. Dodatkowo osoby początkujące znajdują się wewnątrz tunelu wraz z instruktorem, który stale czuwa nad ich lotem i w razie potrzeby jest gotowy do pomocy.

Z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na loty w tunelu aerodynamicznym, a nie na skoki spadochronowe, które także są bezpieczne, lecz ryzyko związane z ich wykonaniem jest jednak nieco wyższe od lotu w tunelu.

Kto może latać w aerotunelu?

Kolejnym atutem tuneli aerodynamicznych jest ich dostępność. Kiedyś były one przeznaczone jedynie do lotów prowadzonych przez profesjonalistów oraz osoby biorące udział w treningach spadochronowych. Teraz jednak z lotu może skorzystać praktycznie każdy, kto chciałby poczuć, jak to jest, gdy lata się w powietrzu bez ograniczeń

Loty w tunelach aerodynamicznych nie mają przy tym przeciwwskazań pod kątem wiekowym – mogą zatem latać w nich również dzieci i młodzież.

Jedyne przeciwwskazania dotyczące lotów dotyczą świeżych urazów, niedawnych zabiegów, ostrych dolegliwości dotykających układu krążeniowego, oddechowego. Nie można latać też pod wpływem alkoholu, środków odurzających. Loty nie są też dostępne dla osób ze znacznym stopniem otyłości.

Jak wygląda lot w tunelu aerodynamicznym?

Przed lotem uczestnicy biorą udział w krótkim szkoleniu oraz odbierają wyposażenie składające się z kombinezonu, kasku z goglami oraz z zatyczek do uszu.

Potem wszystkie osoby, które zapisane były na daną godzinę, wchodzą razem z instruktorem do przedsionka znajdującego się przed samym tunelem. Następnie instruktor po kolei wchodzi do tunelu z każdą osobą.

Standardowy czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty. Najczęściej są one dzielone na dwa loty, dlatego każdy trwa 1,5 minuty.

Jaka jest cena lotu w aerotunelu?

Latanie w tunelu aerodynamicznym nie jest powiązane ze sporymi wydatkami. Ile pieniędzy trzeba wydać, by poczuć się jak ptak latający w przestworzach?

Osoby wybierające tunel aerodynamiczny w Warszawie muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie 289 złotych za 3 minuty lotu. W przypadku dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia cena jest niższa i wynosi 259 złotych.

Swoją rezerwację na lot w tunelu aerodynamicznym można wykonać obecnie na stronach internetowych organizatorów.