Podaruj skok spadochronowy w upominku!

Skakanie ze spadochronem jest emocjonujące i pozostawia za sobą niezwykłe wspomnienia. Teraz można również podarować skok bliskiej osobie w prezencie. Zobacz, jak to zrobić!

Skoki spadochronowe również dla początkujących

Do samodzielnego skoku spadochronowego konieczne jest posiadanie właściwego przeszkolenia. W tym celu należy udać się do ośrodka spadochroniarskiego i wziąć udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych zakończonych egzaminem.

Aby skoczyć ze spadochronem, nie trzeba jednak wcale zapisywać się na szkolenie, ponieważ można zdecydować się na skok ze spadochronem w tandemie. Czym są tandemowe skoki spadochronowe, nazywane także skokami zapoznawczymi?

Tandemowy skok spadochronowy polega na skoku z drugą osobą, a dokładnie z instruktorem spadochroniarstwa lub inną odpowiednio przygotowaną do tego osobą. Jej zadaniem jest wtedy zajmowanie się kwestiami związanymi ze skokiem, między innymi otwieraniem spadochronu oraz kierowaniem nim tak, by bezpiecznie wylądować.

Skoki tandemowe – gdzie są dostępne?

Dzisiaj tandemowe skoki spadochronowe są oferowane w wielu lokalizacjach w kraju. Nie ma zatem większych trudności w skorzystaniu ze skoków, gdy planuje się skoczyć samemu albo podarować skok innej osobie.

Gdy chodzi o skoki spadochronowe Bydgoszcz również umożliwia skorzystanie z takiej ekscytującej rozrywki. Dokładne informacje związane z ofertą można znaleźć w internecie.

Kto może skoczyć w tandemie?

Najważniejszą zaletą skoków odbywających się w tandemie jest ich łatwa dostępność. By spełnić swoje marzenie o skoku, nie trzeba wcześniej umawiać się na szkolenie i nie trzeba również płacić za taką rozrywkę sporej sumy.

Skoki są przeznaczone dla osób, które nie mają przeszkolenia, a także nie muszą brać udziału w badaniach lekarskich. Trzeba jedynie spełnić wymogi związane ze stanem zdrowia oraz wagą, ponieważ nadmierny ciężar ciała uniemożliwia skok.

Główne przeciwwskazania zdrowotne to poważne dolegliwości układu oddechowego oraz krążeniowego, a także stany pourazowe, niestabilność kręgosłupa, łamliwość kości.

Gdy zatem planuje się podarować skoki spadochronowe w tandemie, warto uwzględnić te czynniki.

Jak odbywa się skok tandemowy?

Tandemowe skoki składają się z paru następujących po sobie etapów. Są to:

  1. Przygotowanie do skoku – krótkie przeszkolenie na miejscu oraz odebranie potrzebnego do skoku wyposażenia.
  2. Lot samolotem – skoki odbywają się z wysokości 3 tysięcy albo 4 tysięcy metrów nad ziemią.
  3. Wyskok z samolotu oraz swobodne spadanie – to spadanie, gdy spadochron jeszcze nie został otwarty.
  4. Otwarcie spadochronu – instruktor otwiera go na odpowiedniej wysokości i tandem może wtedy powoli opadać na lądowisko.
  5. Lądowanie – jest ono bardzo bezpieczne, miękkie i nie powoduje ryzyka urazów, ponieważ wszystkim kieruje instruktor.

Skok spadochronowy – jak podarować go jako prezent?

Aby podarować skok spadochronowy jako upominek, warto wybrać ośrodek spadochroniarski oferujący vouchery na skoki. To zaproszenia, dzięki którym można samodzielnie wybrać datę skoku.

Vouchery na skoki spadochronowe można kupować w internecie, a także bezpośrednio w ośrodkach spadochroniarskich.

Jaka jest cena skoku tandemowego?

Ceny związane ze skokami spadochronowymi nie są wysokie. Aktualnie wynoszą one najczęściej od 700 do 1100 złotych. Dokładne ceny można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych ośrodków.

Warto też wskazać, że podczas skoku można również skorzystać z nagrywania go przez innego skoczka. Dzięki temu osoba biorąca udział w skoku może wtedy otrzymać niezwykłą pamiątkę.