Lot w aerotunelu we Wrocławiu – rozrywka na deszczowy weekend!

Deszczowe dni nadchodzącej jesieni nie zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba ten czas spędzić w czterech ścianach. Gdy poszukujesz ciekawego pomysłu na rozrywkę we Wrocławiu, pomyśl o zarezerwowaniu lotu w tunelu aerodynamicznym!

Loty w tunelu aerodynamicznym. Co to jest?

Aby poczuć się jak skoczek spadochronowy spadający w kierunku ziemi, wcale nie trzeba zapisywać się na skok. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z lotów w tunelu aerodynamicznym, które obecnie są dostępne również we Wrocławiu w https://wroclaw.profly.pl/.

Tunele aerodynamiczne są typem konstrukcji, która umożliwia stworzenie warunków do uniesienia osoby w górę. Dzięki temu można poczuć się jak w trakcie spadania w przestworzach i jednocześnie wykonywać w powietrzu różne ewolucje, na przykład obroty.

Początkowo loty w tunelach aerodynamicznych przeznaczone były jedynie dla trenujących spadochroniarzy. Teraz jednak może skorzystać z nich praktycznie każdy, kto chciałby przeżyć niesamowitą przygodę!

Na czym polega latanie w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym polega na wcześniejszym skorzystaniu z krótkiego przeszkolenia i założeniu specjalnego kombinezonu. W następnym kroku można już wejść do wnętrza tunelu i rozpocząć swój lot.

Osoby początkujące, które jeszcze nie korzystały wcześniej z aerotunelu, przebywają wtedy cały czas pod opieką instruktora. Zajmuje się on wtedy sprawami związanymi z bezpieczeństwem i dodatkowo pomaga w wykonywaniu różnych ewolucji w powietrzu.

W przypadku wykupienia standardowego lotu w tunelu aerodynamicznym, na przykład we wrocławskim tunelu https://wroclaw.profly.pl/, standardowy czas lotu wynosi 3 minuty. Najczęściej jest on podzielony na dwa loty, z których każdy ma po 1,5 minuty. Również można zdecydować się na wykupienie dłuższego lotu lub dokupienie szkolenia.

Kto może wziąć udział w locie?

Tunele aerodynamiczne są obecnie przeznaczone niemalże dla każdego, a jedynymi przeciwwskazaniem w tym przypadku jest stan zdrowia.

Aby rozpocząć lot, nie trzeba wcześniej zapisywać się na specjalne szkolenia lub treningi. Wystarczy tylko wykupić go na stronie internetowej organizatora, na przykład w przypadku Wrocławia na stronie https://wroclaw.profly.pl/.

Warto wskazać, że w locie w tunelu aerodynamicznym mogą również wziąć udział osoby niepełnoletnie, czyli może być to świetny wybór dla dzieci i młodzieży, na przykład jako podarunek na urodziny.

Główne przeciwwskazania dotyczące lotów dotyczą niedawnych urazów, operacji, poważnych schorzeń, które powodują, że nie można uprawiać sportów.

Jakie są ceny lotów w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu?

Ceny związane z lotami w tunelach aerodynamicznych są niższe niż w przypadku skoków spadochronowych.

We wrocławskim aerotunelu za standardowy lot, który trwa 3 minuty, trzeba obecnie zapłacić 299 złotych w przypadku osób dorosłych, natomiast w przypadku osób niepełnoletnich koszt to 279 złotych. Z cennikiem można zapoznać się bliżej na stronie https://wroclaw.profly.pl/.

Można również zdecydować się na wykupienie dodatkowego szkolenia lub zdecydować się na zakupienie lotu dla większej liczby osób, co pozwoli na uzyskanie jeszcze niższej ceny za każdy lot. To bardzo dobry wybór dla rodzin czy też dla grup znajomych.

Gdy zatem poszukujesz ciekawego pomysłu na spędzenie aktywnego czasu w deszczowy, jesienny weekend, pomyśl o zarezerwowaniu swojego lotu w tunelu aerodynamicznym we Wrocławiu. Teraz można zrobić to internetowo na dogodny dla siebie termin!