Kwiaty doniczkowe – czego potrzebujesz, by rozpocząć uprawę?

Uprawa kwiatów doniczkowych w domu nie jest skomplikowana. Warto mieć jednak pod ręką odpowiednie produkty. Co kupić w sklepie ogrodniczym?

Kwiaty doniczkowe nie tylko są piękną ozdobą we wnętrzach, ale również mogą zadbać w nich o odpowiednią atmosferę, oczyszczając powietrze i oddając tlen. By rozpocząć swoją uprawę, warto na początku udać się do sklepu ogrodniczego, by zakupić to, co potrzebne. Gdy chodzi o różnorodne produkty, w tym kwiaty doniczkowe Kraków ma duże centra ogrodnicze, gdzie można je dostać. Zobacz, na jakie artykuły ogrodnicze warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Doniczki i osłonki do kwiatów

Aby uprawiać kwiaty, należy mieć odpowiednie pojemniki do ich posadzenia. Najczęściej kwiaty kupuje się w plastikowych doniczkach, natomiast można umieścić je dodatkowo w osłonkach.

 

Warto pamiętać o tym, że wiele roślin wymaga szybkiego przesadzenia do większej doniczki, ponieważ ta, w której były one sprzedane, może być zbyt mała. Właśnie dlatego warto pamiętać o zakupieniu plastikowych doniczek oraz osłonek do swoich kwiatów doniczkowych, by móc łatwo je przesadzić.

 

Osoby, które często wyjeżdżają, mogą również zdecydować się na specjalny rodzaje doniczek samonawadniajacych. Specjalna budowa tych doniczek powoduje, że pozwalają one na nawadnianie roślin przez cały czas, bez konieczności ich regularnego podlewania we własnym zakresie.

 

Ziemia do kwiatów

Do przesadzania kwiatów potrzebna będzie również ziemia. Gdy planuje się przesadzić kwiaty doniczkowe Kraków ma sklepy, gdzie można kupić ziemię w wielu wariantach do wyboru.

 

Ziemię ogrodową można zakupić jako uniwersalną lub jako dopasowaną do konkretnego rodzaju uprawianych kwiatów, na przykład storczyków. Ziemia przeznaczona do danych gatunków zawiera odpowiednio skomponowane składniki, które powodują, że rośliny rosną w niej jeszcze lepiej. Ta uniwersalna jest jednak tańsza i również dobrze sprawdzi się do roślin doniczkowych.

 

Konewka, zraszacz do kwiatów

By łatwo podlewać kwiaty, warto mieć pod ręką konewkę i dodatkowo zraszacz, który przyda się do zraszania kwiatów określonych gatunków.

 

Wybierając odpowiednią konewkę, warto zwrócić uwagę na modele z wąskim wylewem, ponieważ wtedy można łatwo podlać nią kwiaty umieszczone nawet w mniejszych doniczkach.

 

Nawozy do kwiatów doniczkowych

Podczas uprawy kwiatów doniczkowych bardzo pomocne mogą być nawozy. Za ich pomocą można zaopatrzyć rośliny w niezbędne dla nich składniki odżywcze – makroelementy i mikroelementy.

 

Nawozy do kwiatów można zakupić w wielu wariantach do wyboru, dlatego mogą być one odpowiednio dobrane do konkretnego gatunku rośliny. Można zakupić je w formie płynów, granulek czy pałeczek wbijanych do ziemi.

 

Gdy zatem zamierzasz zacząć uprawiać kwiaty doniczkowe Kraków to miasto, gdzie można łatwo zakupić nie tylko piękne kwiaty wielu gatunków, ale również wszystko, co potrzebne jest do ich domowej uprawy. Szeroki wybór produktów przeznaczonych do różnych gatunków roślin powoduje, że uprawa ich w domu staje się jeszcze prostsza nawet dla początkujących!