Jak działają treningi EMS – elektrostymulacji mięśniowej?

Elektrostymulacja mięśni jest procedurą, za pomocą której można uzyskać bardzo dobre rezultaty podczas ćwiczeń. Jak dokładnie odbywają się tego typu treningi? Zobacz ich działanie i przeznaczenie, by sprawdzić, czy pomogą również Tobie!

Treningi EMS – na czym to polega?

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni jest rodzajem procesu, podczas którego wytwarza się impulsy elektryczne oraz doprowadza je do tkanki mięśniowej. Obecnie używana jest ona podczas prowadzenia rehabilitacji, ale również w trakcie ćwiczeń fizycznych.

Treningi EMS odbywają się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu, który wytwarza impulsy elektryczne, a następnie przekazuje je bezpośrednio do tkanki za pomocą elektrod. Do wyboru są różne rodzaje programów, dlatego można dobrać je w zależności od tego, jakie rezultaty chce się osiągnąć i jakie ma się problemy.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że ćwiczenia nie są skomplikowane, co powoduje, że można prowadzić je nawet wtedy, gdy nie ma się specjalnej kondycji albo też ma się zaleconą rehabilitację, ponieważ nie są one obciążające dla stawów.

Na czym polega skuteczność treningów EMS?

Efektywność treningów tego typu wynika przede wszystkim z wykorzystaniem odpowiednio dobranych impulsów elektrycznych, które podczas ruchu dostarczane są to układu mięśniowego. Elektrody umożliwiają wtedy przekazanie ich nawet do głębiej położonych mięśni, które nie są łatwe w wyćwiczeniu. Dzięki nim można spalić nawet do 1200 kalorii w ciągu jednej sesji trwającej jedynie 20 minut!

Do dyspozycji są również różne rodzaje treningów, więc mogą być one indywidualnie dostosowane do potrzeb i oczekiwań osoby ćwiczącej. Pozwalają wtedy na osiągnięcie stopniowych efektów i dążenie do celu.

Treningi EMS w klubach sportowych odbywają się jako treningi personalne, co również ma duże znaczenie dla ich efektywności. Trener nie tylko dobierze właściwy typ treningu, ale również może kontrolować efekty i motywować swojego klienta do uzyskania najlepszych wyników.

Gdzie zapisać się na treningi EMS?

Wraz ze wzrostem popularności treningów EMS zaczęły być one dostępne w wielu miastach w Polsce. Dzisiaj można również zapisać się na nie w Warszawie, na przykład w klubie: https://www.intime.pl/intime-warszawa/postepu-27/.

Warto pamiętać o tym, że na trening konieczne będzie zapisanie się z wyprzedzeniem. Można zrobić to bezpośrednio na stronie internetowej klubu albo przez telefon.

Komu pomogą treningi elektrostymulacji mięśniowej?

EMS – elektrostymulacja mięśniowa ma bardzo szerokie zastosowanie i może być ona wykorzystana w przypadku różnych wskazań, u osób młodszych i starszych, początkujących i doświadczonych sportowców.

Za pomocą treningów EMS można między innymi uzyskać poniższe efekty:

  • zrzucenie nadmiaru kilogramów – dlatego polecane są one dla osób z nadwagą, otyłością
  • poprawa wyglądu sylwetki przez jej wymodelowanie
  • uzyskanie lepszej kondycji ciała
  • budowa objętości, masy, siły mięśni
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych, na przykład bólów pleców, mięśni
  • lepsze efekty rehabilitacji ruchowej
  • zmniejszenie obrzęków, opuchlizn

Wobec tego elektrostymulacja mięśniowa może pomóc wielu osobom, u których pojawiają się powyższe problemy. Wspiera ona wtedy zarówno aktywnych sportowców, jak i te osoby, które dopiero chcą rozpocząć ruch i poszukują sposobu, aby robić to efektywnie, ale również bez przeznaczania na ten cel dużej ilości swojego czasu.

Więcej informacji dotyczących treningów EMS oraz ich cen można uzyskać bezpośrednio na stronach internetowych ośrodków prowadzących tego typu zajęcia.