Filmy produktowe – co to jest i jakie mają zastosowanie?

Chcesz zaprezentować swoje produkty w korzystny sposób i zachęcić klientów do zakupu? Pomyśl o zamówieniu filmów produktowych!

Przedsiębiorcy mają dzisiaj do dyspozycji szeroką gamę metod reklamowych. Wśród nich znajdują się również reklamy bazujące na materiałach filmowych, które promują produkty. Gdy planuje się realizację materiałów jak filmy produktowe (Storymakers) to miasto, w którym funkcjonuje wiele polecanych studiów filmowych. Zobacz, czym dokładnie jest film produkty, jakie ma on zastosowanie i w czym może pomóc Twojej firmie!

 

Czym jest film produktowy?

Termin ten odnosi się do materiału filmowego przeznaczonego do prezentacji produktu. Najczęściej takie filmy mają krótką formę, aby w zwięzły, lecz też atrakcyjny sposób prezentować konkretne produkty pod kątem ich walorów.

 

Filmy produktowe mogą mieć przy tym różne scenariusze, na przykład mogą one jedynie prezentować sam produkt, ale mogą one również pokazywać go w użyciu z udziałem aktorów.

 

Obecnie filmy produktowe mogą być też uzupełniane o dodatkowe materiały, na przykład animacje produktowe 2D i 3D, które pozwalają przykładowo na graficzne zaprezentowanie sposobu działania produktu czy jego budowy.

 

Profesjonalne filmy produktowe Kraków – działające w Krakowie studia filmowe mogą zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie w realizacji filmów produktowych różnych typów. Usługi w tym zakresie oferuje między innymi studio https://www.storymakers.pl.

 

Filmy produktowe – jak można je wykorzystać?

Materiały jak filmy produktowe mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego mogą być one używane przez wiele firm, które pragną w ten sposób zaprezentować swoje produkty klientom i kontrahentom.

 

Filmy produktowe mogą być używane jako spoty reklamowe, mogą być one umieszczane na stronach internetowych, w serwisach społecznościowych, a także wyświetlane w placówkach firmy, na przykład w sklepach, a także podczas eventów jak targi, szkolenia, konferencje branżowe.

 

Jakie zalety ma film produktowy?

Zamówienie filmów produktowych niesie za sobą dużo korzyści dla firmy, która zdecydowała się na taką inwestycję. Wśród najważniejszych zalet takich materiałów znajdują się:

  • Atrakcyjne zaprezentowanie produktu – klient może wtedy łatwo się z nim zapoznać i dowiedzieć się więcej o jego działaniu, atutach,
  • Szerokie zastosowanie – materiały filmowe mogą być używane w wielu celach, na przykład online, podczas wydarzeń,
  • Budowa wizerunku firmy – może ona wtedy być postrzegana jako profesjonalna, godna zaufania,
  • Większa sprzedaż – korzystanie z filmów produktowych pozwala na skuteczniejsze pozyskanie nowych klientów, którzy łatwiej podejmują wtedy decyzję zakupową.

 

Gdzie zamówić filmy produktowe?

Realizacją filmów produktowych i innych filmów reklamowych zajmują się obecnie studia filmowe działające w całym kraju.

 

Gdy planuje się zamówić filmy produktowe Kraków daje dostęp do studiów, które mają duże doświadczenie w realizacji materiałów na zamówienie klientów. Z ich ofertami można zapoznać się na ich witrynach, gdzie publikowane są również zrealizowane filmy, co jest pomocne w wyborze odpowiedniego studia.