Agregat tynkarski – jak działa i dlaczego warto do kupić do firmy?

Twoja firma prowadzi prace tynkarskie nadal z wykorzystaniem tradycyjnej metody tynkowania ręcznego? Warto zainwestować w nowy sprzęt do tynkowania maszynowego!

Tynkowanie maszynowe – co to jest?

Tynkowanie jest pracą polegającą na nakładaniu tynku na powierzchnie. Można prowadzić je różnymi technikami, które dzielone są na ręczne oraz na maszynowe.

Kiedyś tynkowano jedynie ręcznie, natomiast od pewnego czasu można też korzystać w tym celu z nowoczesnych urządzeń wspomagających tynkowanie, czyli z agregatów tynkarskich. Takie urządzenia znacznie ułatwiają wtedy prowadzenie prac, dlatego też dzisiaj decyduje się na ich używanie wiele firm.

Warto przy tym pokreślić, że termin tynkowania maszynowego jest powiązany z różnymi typami tynków, dlatego też odnosi się on między innymi do tynków zewnętrznych, wewnętrznych, dekoracyjnych, produkowanych z różnych typów materiałów.

Jak działają agregaty tynkarskie?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie przeznaczone są do przygotowywania tynków oraz do ich nakładania na powierzchnie.

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotować mieszankę do tynkowania. W tym celu umieszcza się w nich suchy materiał, a następnie dolewa do niego wodę z wykorzystaniem pompy wody. Maszyna następnie miesza ze sobą składniki, aby uzyskać jednolitą mieszankę.

Kolejnym krokiem jest podawanie tynku. W tym celu agregaty tynkarskie wykorzystują pompy tłoczące, których zadaniem jest wtedy przetłaczanie przygotowanej mieszanki do węża oraz do lancy trzymanej w ręku przez pracownika. Lanca wyposażona jest w pistolet, który po naciśnięciu spustu nakłada mieszankę tynkarską na powierzchnię.

Po nałożeniu mieszanki tynkarskiej na podłoże wystarczy tylko je odpowiednio wykończyć, tak jak podczas tynkowania ręcznego. Nie trzeba jednak narzucać tynku, co powoduje, że prace następują wtedy znacznie szybciej, są dokładniejsze, a gotowe tynki wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, trwałością i odpornością.

Warto też podkreślić, że agregaty tynkarskie mogą być wykorzystane również do innych typów materiałów, na przykład wykorzystuje się je do przygotowywania zapraw, klejów, wylewek, mas bitumicznych. Wobec tego mogą być one używane nie tylko do tynkowania. Takie możliwości dają również agregaty tynkarskie z firmy Małek – jednego z popularnych producentów na polskim rynku.

Dlaczego warto kupić agregat tynkarski do firmy?

Agregat tynkarski dla firmy jest bardzo dobry wyborem, ponieważ dzięki niemu może ona znacznie łatwiej prowadzić prace tynkarskie.

Za pomocą agregatu prace przebiegają wtedy łatwo, wygodnie, szybko, a gotowe tynki charakteryzują się wysoką jakością. To powoduje, że usługi świadczone przez firmę tynkarską mogą spełnić wymagania klientów pod każdym względem.

Zastosowanie agregatu tynkarskiego powoduje również, że firma może wtedy znaleźć nowe zlecenia, które pozwolą jej wtedy na rozwój działalności. Dzięki temu możliwe jest również zwiększenie dochodów firmy.

Gdy zatem planujesz rozwijać swoją firmę w branży budowlanej i wykończeniowej, kupno agregatu tynkarskiego to dobry krok.